Pagina 1 van 1

Kubota en New Holland willen Kverneland Group kopen

Geplaatst: vr 16 dec, 2011 20:58
door Sjors
De Japanse fabrikant van trekkers, Kubota, neemt de Noorse Kverneland-groep overnemen. Kubota wil alle aandelen van het bedrijf overnemen voor 8,50 Noorse Kroon (1,10 euro) per aandeel. Het raad van bestuur van Kverneland raadt de aandeelhouders aan, het aanbod te aanvaarden.

Het bod komt daarmee op zo’n 1.312 miljoen Noorse Kronen (168 miljoen euro), 36 procent meer dan Kverneland volgens de beurs waard is. De Noorse investeringsmaatschappij Umoe AS, met 31,8 procent de grootste aandeelhouder van Kverneland, heeft al met het bod ingestemd.
Ook de beurs van Oslo moet haar toestemming nog geven voor de overname, maar zal dat waarschijnlijk rond 6 januari doen.

Groeiende wereldbevolking
Gezien de groeiende wereldbevolking en de groeiende vraag naar voedsel, verwacht Kubota dat de vraag naar landbouwmachines zal stijgen. Daarnaast wil het bedrijf haar productgamma uitbreiden met grotere machines van hoogwaardige kwaliteit om die ook in Azië te verkopen. Verder breidt het Japanse bedrijf met de overname van Kverneland haar dealernetwerk in Europa uit.

Historie
Kverneland werd opgericht in 1879. Het bedrijf bouwt onder meer grondbewerking-, voederwinning- en zaaimachines. Hoewel het laatste kwartaal erg goed was voor Kverneland, leed het vorig jaar nog een verlies van 6,8 miljoen euro.
Kubota startte in 1890 en heeft haar hoofdkantoor in het Japanse Osaka. Het bedrijf bouwt landbouwmachines, motoren, bouwmachines en levert ook metalen buizen en leidingen. In totaal werken er 25.409 werknemers bij het bedrijf.

bron

New Holland jaagt ook op Kverneland

Geplaatst: ma 19 dec, 2011 17:20
door Joran
CNH, moederbedrijf van de trekkerbouwers New Holland en Case IH, brengt ook een bod uit op de Noorse machinebouwer Kverneland. Voor 1,46 miljard kroon (187,5 miljoen euro) wil CNH Kverneland overnemen. Vrijdag bood het Japanse Kubota al 168 miljoen euro voor Kverneland.


Daarmee lijkt de strijd tussen CNH en Kubota losgebarsten. CNH wil 9,5 kroon per aandeel in cash betalen voor Kverneland. Dat is een Noorse kroon meer dan Kubota bood. De beurs in Oslo is blij met die aandacht voor Kverneland. Het aandeel van de machinebouwer steeg met 18 procent tot 9,93 kroon. CNH wil het bod uiteindelijke bod op 23 december uitbrengen.

Sinds oktober heeft Kverneland een overeenkomst met CNH om hooibouwmachines aan dat bedrijf te leveren. CNH verkoopt die machines in Noord-Amerika onder de naam New Holland.
Mechaman

Re: New Holland jaagt ook op Kverneland

Geplaatst: ma 19 dec, 2011 22:48
door Jaco
dat word nog wat
straks ploegen en zaaimachine's in new holland kleur hoe zal dat staan

Re: New Holland jaagt ook op Kverneland

Geplaatst: di 20 dec, 2011 12:44
door Stigter
Krijg het idee dat Kverneland even alles openbaar maakt om een zo hoog mogelijke prijs te krijgen, ik lees net op mechaman het volgende:

Mechaman schreef:Na Kubota en CNH is nu ook het Chinese Chery Heavy Industry in de race om Kverneland te kopen. Het bedrijf biedt hetzelfde als CNH: 9,5 Noorse kroon per aandeel. Dat is gelijk aan ongeveer 187,5 miljoen euro voor het hele bedrijf.

In de brief die Kverneland van Chery kreeg zegt het bedrijf langer nodig te hebben om het bod definitief te maken dan CNH. De directie wil de fabrieken van Kverneland eerst nog bezoeken. CNH wil het bod op 22 december definitief maken. De raad van bestuur van Kverneland heeft het bod van Chery nog niet in overweging genomen, zo laat het weten.

Chery Heavy Industry is in 2010 opgericht en bouwt voornamelijk schepen, bouwmachines en landbouwmachines. Het bedrijf heeft haar hoofdvestiging in het Chinese Wuhu. Daar, en in Nanling en Kaifeng zijn ook de drie fabrieken van Chery te vinden.

Opmerkelijk: op de eigen website zegt het bedrijf als doel te hebben dat het in 2020 een wereldberoemde machinebouwer is. Alleen al door aan te geven dat het Kverneland wil kopen lijkt een eerste stap daartoe gezet.

Re: Kubota en New Holland willen Kverneland Group kopen

Geplaatst: di 20 dec, 2011 21:46
door Jaco
wat maakt dat 3de bedrijf in de landbouw

Re: Kubota en New Holland willen Kverneland Group kopen

Geplaatst: di 20 dec, 2011 21:55
door Joran

Re: Kubota en New Holland willen Kverneland Group kopen

Geplaatst: wo 21 dec, 2011 00:20
door Spiekker; S.J.B.
Claas miniaturen? :mrgreen: Allemachtig, wat oogt dat nep. Of ligt t aam de telefoonweergave?

Re: Kubota en New Holland willen Kverneland Group kopen

Geplaatst: wo 21 dec, 2011 07:15
door Stigter
Nee, dat ligt niet aan je telefoon, ik dacht hetzelfde..

Re: Kubota en New Holland willen Kverneland Group kopen

Geplaatst: wo 21 dec, 2011 12:14
door Spiekker; S.J.B.
Jens Ulltveit-Moe, verkoopt al zijn Kverneland-aandelen aan Kubota. Ullveit-Moe, een Noorse investeerder en eigenaar van beleggingsmaatschappij Umoe AS heeft nu nog 31,8 procent van de aandelen van Kverneland in handen.

bron

Re: Kubota en New Holland willen Kverneland Group kopen

Geplaatst: vr 23 dec, 2011 20:49
door Jelmer
Ik ben benieuwd wat het gaat worden!

Re: Kubota en New Holland willen Kverneland Group kopen

Geplaatst: ma 26 dec, 2011 11:43
door Sjors
Kubota had toch niet het hoogste bod? Met 31 procent aandelen heb je helaas voor Kubota nog geen meerderheid, of gaan ze er vanuit dat dit voldoende is voor een samenwerking?

Re: Kubota en New Holland willen Kverneland Group kopen

Geplaatst: vr 06 jan, 2012 17:15
door Sjors
De Noorse beurs in Oslo stemt in met het bod dat het Japanse Kubota op Kverneland doet. Kubota wil 10,50 Noorse Kronen per aandeel Kverneland betalen.

Kubota heeft al 31 procent van de aandelen van Kverneland in handen. Die namen de Japanners over van grootaandeelhouder Jens Ulltveit-Moe. Maar Kubota wil heel het bedrijf in handen krijgen, zo laat de Beurs van Oslo weten. De overige aandeelhouders van Kverneland hebben tot 20 januari de tijd om hun aandelen aan Kubota te verkopen.

bron

Dan heeft Kubota toch dadelijk een meerderheidsbelang.