Al een tijdje is de trekker overal op internet te zien, maar nu mogen we hem dan toch officieel voorstellen. De Fendt 700 Vario SCR.
Fendt houdt graag alles in eigen hand. Hoewel de nieuwe 700 Vario SCR trekkers al onderweg zijn naar Nederland. En ook importeurs, dealers en klanten al uitvoerig ingelicht zijn over de trekker, mag de pers er pas om 12.00 uur vandaag officieel voor het eerst over schrijven. Op straffe van... ja van wat eigenlijk?
Vervangers
Hoe dan ook: de drie trekkers hebben een motorvermogen van respectievelijk 200 pk voor de 720, 220 pk voor de 722 en 240 pk voor de 724. De trekkers halen dat vermogen uit een 6 cilinder 6,06 liter Deutz motor. Elke cilinder heeft vier kleppen en de inspuitdruk van het common-railsysteem bedraagt 1.600 bar. Zoals aan het vermogen al is af te lezen, vervangen deze nieuwe trekkers voornamelijk het oude, maar erg populaire en inmiddels zo goed als uitverkochte 820 Vario model.
600-serie?
Hoewel de nieuwe trekkers hetzelfde vermogen hebben als de de huidige 822 en 824 trekkers verdwijnt alleen de 819. En ook de vier oude 700-serie modellen blijven in het Fendt pakket om eind volgend jaar vervangen te worden door nieuwe modellen uit de 700-serie.
Kleiner en lichter
De drie modellen uit de nieuwe 700 SCR serie zijn, zoals de naam al aangeeft voorzien van SCR. Je zult dus AdBlue moeten tanken om aan de nieuwe milieu-eisen te voldoen. De trekkers uit de 700 Vario SCR serie zijn kleiner dan die uit de 800 Vario SCR serie. Heeft een 824 een wielbasis van 2,90 m, een trekker uit de driekoppige 700 SCR serie heeft een wielbasis van 2,77 m. Daarnaast weegt hij 7.910 kg. Een 824 SCR is 1.400 kg zwaarder. De 700 trekkers tillen ook 1.500 daN minder in de hef. De topsnelheid van de traploze versnellingsbak bedraagt 50 km/h. Dat moet je al bij 1.700 motortoeren kunnen halen.

Uiterlijk heeft de trekker, gelukkig, alle stoere trekjes van de nieuwere Fendts gekregen. Dat werd ook wel tijd. Het retro uiterlijk van de oude Fendts heeft zijn langste tijd wel gehad. Opvallend is de in het dak doorlopende voorraam in de cabine. Het vergroot het zicht op een voorlader in zijn hoogste stand

De cabine is groter dan die van de huidige 820 en 700 Vario serie. En dat werd tijd. Door het grote voorraam maar ook de smalle motorkap is het zicht op het werk goed. Het raam aan de rechterkant van de bestuurder heeft geen B-stijl meer. In totaal is er nu 5,2 vierkante meter glas in de cabine te vinden. Een 7 inch Varioterminal is standaard net als de multifunctionele hendel. Deze 10 inch versie is een optie.

De trekker kan 110 liter olie per minuut leveren, wat over maximaal 7 ventielen wordt verdeelt. Vijf achter, twee voor. Een voorlader is leverbaar.

Nogmaals de cabine-voorruit. Deze versie kan zelfs open, zoals we bij andere, kleine Fendts ook gewend zijn. De cabine is geveerd. Er zijn drie mogelijkheden: mechanische of pneumatische tweepunt vering of pneumatische driepuntsvering.
Bron